Медомасажът на лице подобрява лимфотока, активизира кръвообръщението, доставя кислород на тъканите.
Той въздейства върху биологично активните точки на повърхността на кожата, като стартира механизма за самовъзстановяване на органите и системите на целия организъм, разглажда бръчките, прави кожата здрава, стегната и овлажнена.
Различните участъци от лицевата част на черепа отговарят за работата на определени органи от нашето тяло, а въздействието върху тях нормализира работата на вътрешните органи.
Биологичните вещества в меда проникват дълбоко, въздействайки върху нервните рецептори в кожата, активизират обмяната на веществата, подхранват клетъчните структури.
Козметичната грижа с приложение на мед е много популярна сред жените, поради благотворното и влияние върху дермата и епидермиса. Науката е доказала фармакологичните свойства на меда: антибиотично и антиоксидантно, антитоксично и противовирусно, ранозаздравяващо, противовъзпалително и имуномоделиращо.
Съчетанието на свойствата на меда с интензивно физическо въздействие върху всички слоеве на кожата ускорява процесите на възстановяване обмяната на веществата, отстранява интензивно токсините и шлаките, изчиства кожата, отстранява черните точки. Резултатът е поразителен: тенът се изравнява, кожата става гладка, копринена, забележимо по-стегната, бръчките се разглаждат. Тази техника влияе посредством дълбокия пилинг на кожата на лицето и шията.
Медомасажът на лице се прилага върху лице и шия в случаите на:
- Кожа с неравен тен;
- Суха, лющеща се кожа;
- Отпусната и вяла кожа, включително торбички под очите;
- Мрежа от ситни бръчици;
- Отпускане на тъканите
- Мазна кожа, акне, белези от акне, черни комедони и груб релеф.
Още след първата процедура лицето е освежено, черните точки изчезват, а след 10 процедури ще отбележите, че овалът на лицето е стегнат, гънките около устните са вече незабележими, шията изглежда изгладена и подмладен.
Периодичност на процедурите
Курсът е 10 процедури, по една на всеки 2-3 дни. За поддържане на резултатите, масажът се повтаря на всеки 10-15 дни.
Много е важно да се проследи реакцията на кожата към интензивното въздействие върху структурата. Може да се наблюдава зачервяване поради активния прилив на кръв към дермата и всички горни слоеве. По тази причина излагането на лицето на слънце в следващите няколко часа не е желателно. Най-добро време за провеждане на масажа е вечерта, няколко часа преди сън.
Противопоказания за масаж на лице с мед
Този вид масаж има някои сериозни противопоказания и те трябва да бъдат задължително взети предвид, преди да се пристъпи към процедура.
- Индивидуална непоносимост към пчелни продукти;
- Купероза (разширени кръвоносни съдове по лицето) и розацея;
- Наранена повърхност на кожата (рани, порязвания и драскотини);
- Херпес;
- Гнойни заболявания на кожата, акне и пъпки в незавършен стадий, възпалителни заболявания на кожата;
- Нарушения в работата на щитовидната жлеза.
Техника на масажа
Медомасажът на лице се извършва след основно почистване на лицето със сауна за лице (чрез пара). След нанасянето на меда се пристъпва към самата техника на масажа – с приятни, потупващи движения се обработва шията и лицето,без да се травмират най-нежните части, като се набляга особено на омазнените, проблемни зони. След образуването на лепкава, гъста субстанция (от бяла до тъмно кафява на цвят), лицето се почиства внимателно. Масажът завършва със затваряне на порите със специален серум.
След процедурата не не се препоръчва в рамките на следващите 12-24 ч. употребата на химически продукти (сапуни, шампоани, душ-гелове, грим).
Продължителност
60 мин.